by admin|9:04 pm

Operacje plastyczne nosa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Mimo jego inwazyjności, niemała liczba osób decyduje się na ów ingerencję w wygląd swojej twarzy. Wpływa na to fakt nie tylko dyskomfortu spowodowanego wyglądem, we własnym odczuciu odbieranym, jako nieatrakcyjny.

Operacja plastyczna nosa jest w stanie wyeliminować lub zredukować do minimum problemy natury zdrowotnej. ?Krzywy? nos wizualnie może zmieniać wygląd twarzy, z drugiej strony powoduje kłopoty z oddychaniem, podatność na infekcje górnych dróg oddechowych I nie tylko. Operacja to często jedyny I sensowny wybór. Jeżeli jednak się jej boisz lub brak Ci na nią środków, to możesz spróbować poniższego sposobu:

Na co jednak trzeba się nastawić podejmując decyzję o operacji plastycznej? Przeszkodą często są niemałe koszty, które wynoszą minimum kilka tysięcy złotych. Górna granica nie jest ściśle określona, ale trzeba być przygotowanym nawet na kilkanaście tysięcy złotych za zabieg. Wahania są tak duże, bowiem wynikają nie tylko z wyboru kliniki czy też specjalisty, który podejmie się wykonania zabiegu. Inaczej kształtują się ceny za operacje na części chrzęstnej nosa,  a inaczej te związane z operacją na części zarówno chrzęstnej, jak i kostnej.

Najniższy koszt związany jest z zabiegiem przeprowadzanym na części chrzęstnej. Tu trzeba nastawiać się na około 3-6 tysięcy złotych. Są to kwoty, które mogą obejmować pobyt w klinice, jak i dodatkowe wydatki, w tym konsultacje, ale nie muszą. Ponownie finalna cena zależy od wyboru miejsca, w którym dokonywana będzie operacja. Od około 4-5 tysięcy złotych wzwyż, kształtuje się zabieg wykonywany względem części chrzęstnej oraz kostnej. Najbardziej skomplikowane i trudne zabiegi wiążą się z wydatkami nawet powyżej 10 tysięcy złotych.

Nie warto mimo wszystko stawiać na najniższe ceny. Te powinny wzbudzać podejrzenie, iż nie przyjdzie nam skorzystać z pomocy specjalisty, który ma finalnie pomóc, a nie spowodować powstanie jeszcze większych problemów zdrowotnych, a także natury finansowej. Podsumowując ? przeciętnie zabieg kosztować nas będzie w granicach 3-7 tysięcy złotych. 

  COMMENTS OFF